Adaptacijos ABC

Kad ir kaip norėtume, deja, vaiko iš anksto paruošti daželiui neįmanoma. Jiems tai nauja patirtis, o įsivaizduoti tai, ko niekada nepatyrei – neįmanoma. Vaiko ruošimas darželiui (pasakojimai, kartais net agitavimas) dažniausiai yra neveiksmingas. Per daug giriamas dalykas ima kelti įtarimų, formuojasi atmetimo reakcija. Palikite viską taip, kaip yra. Atsipalaiduokite, pasitikėkite savimi, savo vaiku ir įstaiga, kurią pasirinkote savo vaikui.

Labai svarbu tai, kad jei jau apsisprendėte leisti vaiką į darželį, sprendimas turi būti tvirtas ir neatšaukiamas. Nusiteikimas “bandau-darau” paprastai baigiasi fiasko po pirmų savaičių, susidūrus su vaiko pasipriešinimu.

Būkite pasiruošę blogiausioms vaiko reakcijoms į darželį: vaiko elgesys gali keistis; vaikas gali tapti sunkiai sukalbamas; vaiko miegas gali tapti neramus; vaikas gali daugiau sirgti ir pan. Jeigu susidursite su šiomis reakcijomis, išlikite ramūs ir kantrūs, tai nesitęs ilgai.

Kaip palengvinti adaptaciją?
Adaptacijos pabaiga

NEAPSIRIKITE

Rytinės ašaros ne visada reiškia tai, kad vaikas vis dar adaptuojasi. Dažniausiai tai įprasta mažylio reakcija į naują aplinką. Tačiau neretai rytinės vaiko ašaros yra savotiškas įprotis, ritualas, arba bandymas “paprašyti” tėvelių laisvadienio. Darželis jiems - darbas. O juk ir mums, suaugusiems, būna dienų, kai nesinori į darbą.

>>>

ADAPTACIJOS PABAIGOS INDIKATORIAI

Vaikas nebebijo suaugusiųjų, bendrauja su jais.

Vaikas žaidžia ir bendrauja su kitais vaikais.

Vaikas domisi darželio aplinka, žaislais, daiktais.

Tekstai, pateikti šioje svetainėje, yra autorinė nuosavybė. Kopijuoti draudžiama. © MB "Dienukas" 2021